Wsparcie merytoryczne:

Pomysł na metamorfozę sypialni

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszych domach. Nic zatem dziwnego, że tak duża uwagę przykładamy do aranżacji tego wnętrza. W zasadzie z każdym wnętrzem można sobie jakoś poradzić. Nieco trudniej jednak jest przy metamorfozach starych mieszkań, w których to najczęstszym dodatkiem dekoracyjnym była boazeria. Taki widok może w krótkim czasie się znudzić a na pewno zacząć przyprawiać o ból głowy. Boazeria na ścianach powoduje, że pomieszczenie wydaje się ciemne i przytłaczające a przecież nie na takim efekcie w sypialni nam zależy.

 

 

Jak zmienić coś w takim wnętrzu?

 

Sposobów na wyjście z tej sytuacji jest całe mnóstwo. Boazerie można między innymi przemalować, dzięki czemu zmieni ona swój wygląd. Jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, które jednocześnie wiążę się z większym nakładem pracy jest między innymi zdjęcie tych desek ze ścian i pomalowanie ich na wybrany kolor lub też naklejenie tapety.

 

 

Jak przystosować małe pomieszczenie na sypialnie?

 

Wbrew pozorom mała sypialnia może mieć dużo zalet. Wszystko zależy od tego czy urządzimy ją funkcjonalnie. Warto kierować się kilkoma prostymi zasadami, a mianowicie trzeba między innymi kupować odpowiednie meble. Mowa o takich, które będą miały prostą konstrukcję i raczej nie będą bardzo ozdobne ani w wyrazistych kolorach. Bardzo praktycznym wyjściem jest zakup mebli mobilnych. Czyli takich, które bez problemu będzie można wysunąć czy rozłożyć. Jeśli prosta rama łóżka wydaje nam się zbyt banalna, to idealnym rozwiązaniem aranżacyjnym może się okazać wykonanie ozdobnego zagłówka. Taki element dekoracyjny umieszczony w central;mym punkcie pokoju na pewno zwróci na siebie uwagę i będzie idealną ozdobą.

 

                              

 

Jaki wybrać kolor ścian do sypialni

 

Jeśli dotychczas na ścianach panował tylko biały kolor, to faktycznie przychodzi taki moment, kiedy zależy nam na jakieś odmianie. Często jednak nie wiemy jaki odcień będzie isę nadawał do pomieszczenia, w którym w końcu mamy spokojnie zasypiać i się relaksować. Najlepiej kupić próbki farb i metodą prób i błędów wybrać tę odpowiednią. W przypadku niewielkich pomieszczeń zalecane jest także naklejenie wzorzystej tapety, dzięki czemu pomieszczenie zyska na przestronności.