Wsparcie merytoryczne:

Z czego składa się suwnica bramowa

Suwnica bramowa to bardzo popularny rodzaj suwnic. Jest ona wykorzystywana najczęściej na różnego rodzaju zewnętrznych składowiskach, między innymi w portach. Głównym elementem suwnicy bramowej jest pomost, który jest zawieszony na dwóch mostach. W ten sposób łączą się bramy tej maszyny.

 

 

Generalnie trzeba zwrócić uwagę na fakt, że elementy suwnicy bramowej dzielą się na dwa główne rodzaje:

 

  • 1. Wyposażenie mechaniczne – tutaj jest między innymi mechanizm podnoszenia i opuszczania ładunku, oraz most.

 

  • 2. Wyposażenie elektryczne – tutaj najważniejsze elementy odpowiadają za sterowanie suwnicą bramową. Jednocześnie są tutaj też elementy, które zapewniają bezpieczeństwo, oraz inne niezbędne elementy do działania maszyny takie jak np. szafka rozdzielcza instalacji.

 

 

Istotnym elementem tej maszyny jest oczywiście mechanizm umożliwiający podnoszenie i opuszczanie ładunku. Dzięki temu suwnica może pełnić swoją podstawową funkcję. Zwykle w suwnicach bramowych, jakie można znaleźć w firmie - www.panda.pl/c/1077/suwnice-bramowe jest to wciągarka, ponieważ służy ona do przewożenia towarów o większym gabarycie.

 

Wciągarka różni się tym od wciągnika, że potrafi podnieść towary ważące nawet kilkadziesiąt ton, dzięki temu, że posiada ramę na której osadzone są wszystkie elementy. Ponadto trzeba pamiętać, że suwnica bramowa często posiada kilka napędów.

 

  

 

Jeżeli chodzi o sterowanie suwnicy bramowej, to często tutaj wyposaża się te maszyny w kabiny operatora. Jednocześnie mniejsze suwnice mogą być sterowane za pomocą zdalnego sterownika. Taki rodzaj sterowania może stanowić panel połączony przewodem, ale może to być również sterowanie radiowe.