Wsparcie merytoryczne:

Z jakiego materiału zewnętrzna stolarka drzwiowa?

 

Drzwi wyjściowe od domu przede wszystkim chronią nas przed wizytą nieproszonych gości. Zewnętrzna stolarka drzwiowa powinna też się charakteryzować dobrą izolacja termiczną i akustyczną. Z wyżej wymienionych powodów napewno nie warto oszczędzać na stolarce drzwiowej i kupować najtańszego dostępnego modelu. Nie bez znaczenia jest tu rodzaj materiału użytego do ich produkcji. Najczęściej produkuje się je z drewna, materiałów drewnopochodnych, utwardzonego plastiku, włókna szklanego lub drzwi są zrobione ze stali. Jednak od wielu stuleci drzwi zewnętrzne wykonuje się z drewna.

 

Ten materiał słynie z tego,że jest solidny i wytrzymały. Najczęściej wybierana stolarka drzwiowa, są to drzwi świerkowe lub sosnowe, oraz dębowe i bukowe. Drewno znakomicie izoluje, zarówno akustycznie, jak i termicznie nasz dom . Do jego jedynych wad należy natomiast to, że bywa podatne na wilgoć. Decydując się na taką stolarkę drzwiową musicie pamiętać o okresowej konserwacji drzwi przy pomocy odpowiednich preparatów do pielęgnacji drewna zalecanych przez www.oknakrzynowek.pl . Drzwi wykonane w całości z drewna są też dość drogie, ale są dobrą inwestycją na lata.

 

Drewniana stolarka drzwiowa niekiedy wzmacniana jest blachą stalową, wtedy drzwi są nazywane antywłamaniowymi. Stolarka drzwiowa wykonana z PVC posiada szereg zalet, przede wszystkim są łatwe do utrzymania w czystości, wystarczająco wytrzymałe, a przy tym lekkie oraz dość tanie, ale niestety w stolarce drzwiowej z plastiku brakuje „duszy”. Do produkcji drzwi zewnetrznych korzysta się najczęściej z wielokomorowych profili PVC, dodatkowo wzmacnianych wkładami ze stali ocynkowanej bądź aluminium. W środku ta tak zwana stolarka drzwiowa ma umieszczoną piankę poliuretanową, która wpływa na zwiększenie izolacji termiczną i akustyczną. Choć można wybrać drzwi wykończone będącą w naszym guście okleiną imitującą drewno, wśród wielu ludzi uchodzą za mało eleganckie.

 

Ich wadą jest też fakt, że raz zniszczonego skrzydła niestety nie da się już naprawić.