Wsparcie merytoryczne:

Najciekawsze realizacje architektoniczne

W tym miejscu znajdziesz opisy najciekawszych realizacji architektonicznych w Polsce. Dzięki zamieszczonym tutaj zdjęciom, będziesz mógł zobaczyć perełki budownictwa w Polsce.


ICE Kraków - budynek został zaprojektowany z uwzględnieniem wszystkich walorów, jakie oferuje miejsce, na którym wzniosło się Centrum Kongresowe. Budynek charakteryzuje bryła zachowana w nowoczesnym stylu, jak również duża liczba przeszkleń. Centrum Kongresowe ma formę lekko falującą, dzięki czemu może gładko wpisać się w otaczający go krajobraz bulwarów i budynków takich jak Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Materiały, z których wybudowane jest Centrum Kongresowe to przede wszystkim szkoła, a także blacha tytanowo-cynkowa.
źródło zdjęcia: wiadomosci.onet.pl


Domek do góry nogami w Szymbarku – budynek został postawiony na dachu. Można wejść do niego za pomocą okienka znajdującego się na dachu. Następnie przechodząc po suficie przechodzi się do wnętrza budynku, gdzie można poczuć klimat PRL, ponieważ wyposażenie zachowane jest w tym stylu. Całość ma symbolizować właśnie czasy komuny, gdzie wszystko było na odwrót.  W budynku ciężko zachować jest równowagę!

 
źródło zdjęcia: domdogorynogami.pl


Krzywy domek – domek ten znajduje się na sopockim „Monciaku”, został stworzony w 2003 roku i już od początku stał się bardzo rozpoznawalny. Budynek posiada nietypową elewację, która nie zawiera ani jednej linii prostej. Budynek dzięki falującym liniom, wykrzywionym oknom, sprawia wrażenie wyciągniętego obrazka ze snu, czy bajkowej budowli.


źródło zdjęcia: www.bryla.pl