Wsparcie merytoryczne:

Nietypowe bryły

W tym dziale przedstawimy najbardziej nietypowe bryły, które maja swój udział w budownictwie i projektach architektonicznych. Stosowanie różnego rodzaju brył w architekturze jest zabiegiem, który często stosowany był przez wielu architektów, dzięki temu budynki mogą robić zachwycające wrażenie.

Architekcie stawiali domy na różnego rodzaju bryłach, przede wszystkim zachwycające są budynki, które powstały na figurach o kształtach owalnych, jak również kształtach regularnych, takich jak gwiazda pięcioramienna.

Ciekawe zastosowanie mają bryły w przestrzeni. Takim interesujący przykładem jest chociażby budynek telewizji.

CCTV Television, Pekin, Chiny – budynek ma przestrzenną oryginalną bryłę. Budowa tego budynku trwała 4 lata. Jest on odporny na trzęsienia ziemi. Budynek posiada 52 kondygnacje nadziemne, jak również 3 podziemne.źródło zdjęcia: www.arcspace.com

Cybertecture Egg - Cybertecture Egg to innowacyjny projekt architektoniczny, który wykorzystuje owalna bryłę, prościej mówiąc – zastosowana została bryła jajka. Budynek jest zdecydowanie innowacyjny, architekt - James Law, który go projektował jest wizjonerem, który uważa, że architektura XXI wieku będzie pozbawiona betonowych elementów, przodować będzie sztuczna inteligencja i interaktywność.

Wnętrze  Cybertecture Egg stworzone jest tak, by by być jak najbardziej przyjazne dla osób, które będą tam przebywać.  Znajduje się tam m. in system monitoringu, który będzie kontrolował zdrowie pracowników, a w razie nieprawidłowości będzie przesyłał dane do odpowiedniego lekarza.

źródło zdjęcia: www.neomedia.info