Wsparcie merytoryczne:

Nowoczesne budownictwo

Nowoczesne budownictwo jest zdecydowanie różne od budownictwa w stylu tradycyjnym. Przede wszystkim chodzi o efekt estetyczny – wizualny budynków, ale również o zastosowane w nich technologie i rozwiązania budowlane.

 

Efekt wizualny

Nowoczesne budownictwo jest zdecydowanie prostsze, nie ma aż tylu dodatkowych zdobień, czy elementów dekoracyjnych. Zastosowana jest prosta linia w projektach architektonicznych. Nowoczesne budynki mają prostą bryłę, prostą formę. Nowoczesne budownictwo charakteryzuje się również stosowanie różnych form geometrycznych. Budynki stworzone w nowoczesnym stylu posiadają wiele przeszkleń, pomieszczenia są bardzo dobrze doświetlone.

 

Wpływ na środowisko

Domy wybudowane w nowoczesnym stylu są bardziej przyjazne środowisku. Nie emitują do powietrza zanieczyszczeń, stosowane są w nich ekologiczne rozwiązania, takie jak chociażby pompy ciepła, rekuperatory.

 

Materiały budowlane

Materiały, które użyte są do budowy budynków nowoczesnych mają bardzo dobra izolację. Są zdecydowanie bardziej trwałe. Przy mniejszych parametrach objętościowych mają lepsze parametry termoizolacyjne.